BEN SEN YOK, BİZ VARIZ.

#BizBirlikteYaparız

Manifesto


BEN SEN YOK BİZ VARIZ, HER SÖZÜMÜZÜN ARKASINDAYIZ

 

Bu topraklarda, Konyaaltı’nda doğdum. Küçük yaşta babamı kaybettim, ancak yılmadım ve hiç yalnız kalmadım. Halkla İlişkiler ve İktisat okuduktan sonra Siyaset Bilimi ve Kamu Yönetimi yüksek lisansı yaptım. 1994-1999 yılları arasında Anavatan Partisi’nde Merkez İlçe Başkanlığı görevini yürüttüm. 1999’da Anavatan Partisi’nden Konyaaltı Belediye Başkanı seçildim. Sel felaketleriyle anılan bir şehri, yeşilliğiyle, doğasıyla Avrupa standartlarının da üzerinde, modern bir kente dönüştürmek için hizmet ettim. 2004 yılında göğsüme Cumhuriyet Halk Partisi rozetini taktım.

20 yıldır Konyaaltı Belediye Başkanı’yım. Bu görev esnasında belediye olarak sayısını hatırlayamadığım kadar ödül aldık. Antalyalılara daha güzel bir hayat, daha iyi bir gelecek sunduğumuz ve insanımıza hizmet etme fırsatına sahip olduğumuz için gururluyum, mutluyum

Ne başardıysam Antalya’da başardım, ne ürettiysem sizlerle birlikte ürettim. Bana bahşedilen bu hayat için Antalya’ya olan borcumu daha ödeyemedim. Şimdi daha büyük bir aşk ve azimle, 20 yıllık belediye başkanlığı tecrübemle, tüm zamanımı,gücümü, hayallerimi, en önemlisi de projelerimi Antalya’ya adamaya talibim.

Belediyeciliğin sadece betonla, demirle, asfaltla ilgili olmadığını; canla, işle ve aşkla daha ilgili olduğunu düşünüyorum. Belediyecilik, insanların hayatlarına dokunmaktır. Bitirdiğiniz her projede bazen gülümseyen bir çocuk görürsünüz, bazen bir annenin içten teşekkürünü duyarsınız, bazen de evine ekmek götüren bir babanın mutluluğu karşılar sizi.

Antalya’mız çok daha farklı bir konumda olmalı. Bu şehrin yerelden kalkınmasını ve gelişmesini birlikte planlayacağız. Bunları hayata geçirebilmek için yapmamız gereken tek şey, bütünsel bir yönetim anlayışını benimsemek. Tarım ve turizm başta olmak üzere, tüm projelerimizde yereli, toplum yararını ve mutluluğunu gözeten uygulamalar gerçekleştireceğiz. Hizmette eşitlik ilkesi çerçevesinde eğitimden ulaşıma, kentsel dönüşümden çevreye, kültür-sanattan spora, Antalya’da yaşamın her alanına dokunabilmek ve yaşam kalitesini artırmak en büyük hedefim. Tüm bunları yaparken istihdam yaratmayı desteklemek, Antalya sanayisini ve ticaretini geliştirmek için ‘‘Endüstri 4.0’’ uygulamalarıyla yakından ilgilenecek, istihdam projemize pozitif katkı sağlayacak kişi ve kurumlarla iş birliği içinde olacağız.

Antalya’yı sizlerle birlikte, ortak akılla yöneteceğim. Başkanlık dönemim boyunca kentin gerçek sahiplerinin, yani sizlerin yönetimde söz hakkı olacak. Gençlerin, kadınların, yaşlıların, engellilerin, yani toplumun her kesiminden vatandaşımızın yer aldığı mahalle meclisleri kuracağız. Gençlik, çocuk hatta yabancı meclisleri kuracağız. Antalya’nın yönetilen değil, ortak sorunlar karşısında beraber hareket eden ve kendi geleceği için ortak kararlar veren bir şehir haline gelebilmesi için katılımı en üst seviyeye çıkaracağız. Biz şuna inanıyoruz: Katılım olmazsa atılım olmaz!

Antalya’da ben sen yok, biz varız. Antalya’da yaşayan her bireyin refahı ve mutluluğu en büyük önceliğim olacak. Ben her zaman, çıraklığını yapmadığın işin ustası olunamayacağına inandım. Çeyrek asırlık siyasi yaşamımın her anında olduğu gibi, Allah’ın izniyle yine birlikte başaracağız. Çünkü biz birlikte yaparız!

Ant olsun Antalya’ya, çok çalışacağız.
Ant olsun Antalya’ya, birlikte başaracağız.
Ant olsun Antalya’ya, Antalyalıya biz kazandıracağız!

Sözüm söz.
Muhittin Böcek sözü