BEN SEN YOK, BİZ VARIZ.

#BizBirlikteYaparız

Başkan Böcek, "Pehlivanlarımız sezon startını verdi."


 Konyaaltı Belediyesi Atatürk Stadyumu'nda minder ve kuvvet antrenmanı yapan başpehlivan İsmail Balaban ise hedefinin Kırkpınar'da altın kemeri almak olduğunu söyledi.Geçtiğimiz yılki güreş sezonunda birçok başarıya imza atan Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı, 2018 yılı güreş sezonu için hazırlıklara başladı. Konyaaltı Belediyesi Atatürk Stadyumu'nda antrenmanlarını gerçekleştiren pehlivanlar, minder ve ağırlık idmanıyla güç depoluyor. Geçtiğimiz yıl Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivan olan İsmail Balaban, baş boyunda mücadele eden Turan Balaban, Hasan Cengiz, başaltı boyunda Sinan Kaya ve diğer boylarda mücadele eden 49 güreşçi antrenörleri Hasan Aydın ve Ufuk Atalan eşliğinde çalışıyor.

GÜREŞÇİLERİMİZLE GURUR DUYUYORUM

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  ata sporu güreşe her zaman sahip çıktıklarını belirterek, "Belediye bünyemizde 49 güreşçimiz var. Alt boylardan baş boyuna kadar mücadele eden tüm güreşçilerimizle gurur duyuyoruz. 2017 yılında başpehlivanlığı kazanan İsmail Balaban, mücadelesiyle tüm Türkiye'nin büyük beğenisini kazandı. Geçen yıl olduğu gibi bu yıl da altın kemeri Antalya'ya getirmek istiyoruz. Güreşçilerimiz bu hedefler doğrultusunda çalışıyor" dedi.

KIRKPINAR'DAN ALTINKEMER İLE DÖNECEĞİM

2013 yılında başpehlivanlığa yükselen ve elde ettiği başarılarla güreş severlerin büyük beğenisini toplayan İsmail Balaban, Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde altın kemeri alarak geçtiğimiz sezonu zirvede kapattı. Başpehlivan Balaban, "Geçtiğimiz yıl 656. Tarihi Kırkpınar Yağlı Güreşleri'nde başpehlivanlığı kazandım. Amacım üst üste üç defa altın kemeri kazanarak ebedi sahibi olmak. Kırkpınar'da son beş yılda 4 derecem var. Beni sevenleri ve benden beklentisi olanları boşa çıkarmamak için sıkı bir şekilde hazırlanıyorum. Bize hiçbir zaman desteğini esirgemeyen Başkanımız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum" dedi.Geçtiğimiz yıl baş boyuna çıkan İsmail Balaban'ın ikizi Turan Balaban ise ilk kez mücadele ettiği baş boyunda ilk yılında iyi bir tecrübe kazandığını söyledi. Turan Balaban, rakiplerini tanıdığını bu yıl seyirciye seyir zevki yüksek güreşler izleterek iyi dereceler elde etmek istediğini kaydetti.

BU SEZON YÜKÜMÜZ DAHA AĞIR

Konyaaltı Belediyesi Spor Kulübü Güreş Takımı Başantrenörü Hasan Aydın, sıkı bir antrenman dönemi geçirdiklerini belirterek şöyle konuştu; "Şu an kuvvet antrenmanı yapıyoruz. Konyaaltı Belediyesi Atatürk Stadyumu'nda kapalı salonlarda minder ve ağırlık idmanı yapmaktayız. Sonrasında ise hava koşullarına bağlı olarak bin 500 metre çim sağda yağlı güreş idmanı yapacağız. Bu yıl sorumluluğuz daha da arttı. Unvan biz de bulunuyor. Bunun bilinciyle hazırlıklarımızı disiplinli bir şekilde gerçekleştiriyoruz. Bize bu imkanları sağlayan ve her zaman yanımızda olan Belediye Başkanımız Muhittin Böcek'e teşekkür ediyorum. 2006 yılından bu yana başkanımızla birlikte çalışıyoruz. Bu istikrarın başarısıdır."