BEN SEN YOK, BİZ VARIZ.

#BizBirlikteYaparız

Kadınlar, "Güç ve Kadın"ı tasvir edecekler.


8 Mart Dünya Kadınlar Gününe özel düzenlenen yarışmanın bu yıl ki teması 'Güç ve Kadın' olarak belirlendi.Konyaaltı Belediyesi'nin hayata geçirdiği projelerle kendilerini yaşamın içinde ayrıcalıklı hisseden kadınlar, bu kez bir birleriyle yarışıyor. Konyaaltı Belediyesi'nin her yıl kutlanan 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'ne özel hazırladığı 'resim yarışması' için başvurular başladı. Konyaaltı Belediyesi Sanat Eğitim Merkezi (KONSEM)'nde resim kursunda eğitim gören kursiyerlerin de her yıl büyük heyecanla beklediği yarışmanın bu yıl ki konusu "Güç ve Kadın" oldu.

Konyaaltı Belediye Başkanı Muhittin Böcek resim yapmaya ilgi duyan tüm kadınları bu yarışmaya katılmaya davet etti. "Güç ve Kadın" temalı resim yarışmasının 8 Mart Dünya Kadınlar Günü'nde düzenlenecek olan törenle son bulacağını dile getiren Muhittin Böcek, dereceye giren yarışmacılara nakti para ödülü vereceklerini söyledi. 1.ye 1500 lira 2.ye 1000 lira üçüncüye ise 500 lira para ödülü vereceklerini belirten Başkan Böcek, mansiyon olarak da boyama seti vereceklerini kaydetti.

Düzenledikleri bu sosyal içerikli projelerle amaçlarının kadınlarda farkındalık yaratmak olduğunu dile getiren Muhittin Böcek, bu tür etkinliklerin toplum üzerinde pozitif bir yansıması olduğunu da ayrıca vurguladı.